Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kiedy ratownicy po raz kolejny spotkają się z wiceministrem zdrowia?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 lipca 2021 13:24

Kiedy ratownicy po raz kolejny spotkają się z wiceministrem zdrowia? - Obrazek nagłówka
Fot. Jedrzej Nowicki/Agencja Gazeta

26 lipca ratownicy medyczni spotkali się z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską, aby wskazać nieprawidłowości w realizacji nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

- Przedstawiliśmy wiceministrowi zdrowia nasze pomysły dotyczące wypłaty pieniędzy, które nam się należą. Chcemy, aby stawki dotyczące naszych wynagrodzeń zawierała ustawa o zawodzie ratownika medycznego i ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym - powiedział w rozmowie z Medexpressem Wojciech Rogalski, przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Medycznych w Białymstoku.

- Wiceminister zdrowia wysłuchał naszych sugestii. Już w czwartek spotka się z pracodawcami i dyrektorami szpitali, aby wyjaśnić wszystkie nieprawidłowości związane z realizacją nowej siatki płac - dodał.

Wiceminister zdrowia podczas spotkania wyraził niezadowolenie z powodu braków kadrowych, zamkniętych SOR-ów.

- Powiedział, że nasze zachowanie jest nieetyczne. Tłumaczyliśmy ministrowi, że jesteśmy zmęczeni psychicznie i fizycznie. Podczas pandemii dawaliśmy z siebie 100 proc, pracowaliśmy ponad normę. Bywało, że chorzy chodziliśmy do pracy. Stres, praca ponad siły negatywnie wpłynęła na nasze zdrowie. Nic dziwnego, że ostatnio ratownicy poszli na L4. Chcą zregenerować siły - wyjaśnił Wojciech Rogalski.

W sierpniu ratownicy medyczni po raz kolejny planują się spotkać z wiceministrem zdrowia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także