Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej doradcą ABM

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 października 2020 11:25

Konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej doradcą ABM - Obrazek nagłówka

Dr n. med. Radosław Sierpiński, p.o. prezesa Agencji Badań Medycznych powołał konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii stomatoloigicznej na członka zespołu doradczego w ramach grupy roboczej do spraw chorób cywilizacyjnych i zdrowia publicznego.

Prof. Mansur Rahnama od 2014 r. jest konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Agencja Badań Medycznych jest agencją odpowiedzialną za rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. ABM jest podmiotem, którego celem jest budowa innowacyjnego systemu opieki zdrowotnej. Funkcjonowanie Agencji przyniesie również wymierne korzyści dla pacjentów - pozwoli ocenić, które nowe technologie medyczne i metody terapeutyczne powinny być stosowane dla zaspokojenia potrzeb społeczeństwa.

Agencja realizuje jeden z pierwszych publicznych programów dotacyjnych z finansowaniem przeznaczonym na niekomercyjne badania kliniczne w naszym kraju. Finansowane przez ABM badania, są szansą dla polskich pacjentów na dostęp do najnowszych technologii, jak również okazją dla polskich naukowców na udział w światowych badaniach.

Kluczowym zadaniem Agencji jest również działalność analityczna w zakresie oceny podejmowanych decyzji i ich wpływu na koszty funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Opracowane analizy pozwolą na przedstawienie konkretnych rozwiązań, dzięki którym system opieki zdrowotnej będzie mógł funkcjonować w bardziej wydajny sposób.

Źródło: ABM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także