Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Bożena Janicka

Lekarze rodzinni nadal cieszą się największym zaufaniem pacjentów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 lipca 2019 09:01

Lekarze rodzinni nadal cieszą się największym zaufaniem pacjentów - Obrazek nagłówka
PPOZ skierowało list do prezesa NFZ Andrzeja Jacyny ws. posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia, które odbyło się w dniu 4 lipca br.

Prezes PPOZ skierowała 8 lipca 2019 roku list do prezesa NFZ Andrzeja Jacyny. Poniżej zamieszczamy jego treść.

"Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia w dniu 4 lipca br., które było poświęcone sytuacji szpitali wojewódzkich stwierdził Pan cyt. – od podstawowej opieki zdrowotnej zaczyna się wszelkie zło…” oraz w odniesieniu do obowiązku dyżurowania w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej cyt. „Wyłgali się z tego zręcznie, dziś pracują do godz. 18.00., żądają skrócenia pracy do 16.00. Po wyborach będzie czas na stoczenie twardej dyskusji z tym towarzystwem”.Wypowiedź ta podobnie jak jej dalszy ciąg zbulwersowała środowisko lekarzy rodzinnych w całej Polsce.

Dlatego wzywam Pana do oficjalnego zajęcia stanowiska w tej sprawie.Jednocześnie przypominam, że jedyną jak dotąd udaną reformą systemu ochrony zdrowia, po roku 1989, była reforma podstawowej opieki zdrowotnej.

Przypominam również, że to lekarze rodzinni nadal cieszą się największym zaufaniem pacjentów. Powodem natomiast złego funkcjonowania powstałych elementów systemu ochrony zdrowia ( nie tylko szpitali wojewódzkich) jest to, że były dotąd poddawane jedynie zmianom doraźnym, na co zwrócił uwagę obecny na tym spotkaniu poseł Sośnierz.

Zmiany doraźne zgodnie z doktryną okrężnej przyczynowości autorstwa szwedzkiego ekonomisty i noblisty, prowadzą jedynie do chaosu. Jawnym tego dowodem jest aktualny obraz polskiej ochrony zdrowia".

Źródło: PPOZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także