Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Małgorzata Gałązka-Sobotka: Zdrowie wymaga inwestycji

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 września 2018 08:12

Małgorzata Gałązka-Sobotka: Zdrowie wymaga inwestycji - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka podsumowuje II konferencję w ramach Debaty "Wspólnie dla zdrowia" w ramach Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy-Zdroju.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju przyciągnęło do udziału w ścieżce poświęconej zdrowiu rekordową w historii tego wydarzenia liczbę prawie 500 osób.

- Ocena merytoryczna wydarzenia należy do uczestników spotkania. Zapewne nie zaspokoiliśmy wszystkich oczekiwań, nie podjęliśmy wszystkich ważnych tematów i nie udzieliliśmy odpowiedzi na ważkie pytania, tym niemniej jednoznacznie wybrzmiało, że zdrowie wymaga inwestycji a sektor nowoczesnych narzędzi, procesów i zmiany postaw, które warunkują wzrost efektywności nakładów przeznaczanych na ochronę zdrowia - ocenia dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

W trakcie Forum odbyło się posiedzenie rządu poświęcone inwestycjom w zdrowie. - Na tę sesję czekano od lat i została odebrana przez wielu uczestników jako symbol nowego podejścia do zdrowia w polityce. To naturalnie zwiększy presje na konkretne działania i skuteczne interwencje w najbardziej wrażliwych obszarach opieki zdrowotnej: dostępność, jakość, problemy kadrowe, poziom finansowania czy integracja - mówi dr Gałązka-Sobotka z komitetu organizacyjnego społecznej Rady Programowej ogólnonarodowej debaty "Wspólnie dla Zdrowia".

Źródło: MZ

Podobne artykuły

FOZ-rada-programowa-
17 listopada 2022
iStock-856544984
20 października 2022
forum
6 września 2022
fe
Forum Ochrony Zdrowia

Kamienie milowe e-zdrowia w Polsce

6 września 2022

Zobacz także