Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach. Wskazał pięć województw

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 lipca 2021 09:49

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach. Wskazał pięć województw - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Minister zdrowia Adam Niedzielski opowiedział w rozmowie z Faktem o możliwych scenariuszach rozwoju epidemii koronawirusa.

- Spodziewamy się, że w połowie sierpnia będzie miało miejsce pewne przyspieszenie zakażeń, dlatego że ludzie zaczną wracać z wakacji, będą przygotowywać się do powrotu do pracy i szkół. Zgodnie z najbardziej czarnym scenariuszem, będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie pod koniec września albo na początku października - powiedział minister zdrowia.

- W optymistycznym scenariuszu, dzienna liczba zakażeń wyniesie 1000. Od tego, ile osób będzie zaszczepionych, będzie zależeć to, który scenariusz będzie realizowany. Szczepienia chronią w dużej mierze przed zakażeniem, ale i przed ciężkim przebiegiem choroby - dodał.

Adam Niedzielski wspomniał, że rząd zastanawia się nad wprowadzaniem nowych obostrzeń dla poszczególnych województw.

- Regiony, które będą słabiej wyszczepione na pewno będą bardziej narażone na wprowadzanie obostrzeń. Prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów n tych obszarach jest większe. W takich województwach jak: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest zdecydowanie większe niż w pozostałych regionach - powiedział Adam Niedzielski.

Źródło: Fakt

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.