Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MZ: 24 mln zł dla pielęgniarek, lekarzy i pracowników ochrony zdrowia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 września 2018 16:45

MZ: 24 mln zł dla pielęgniarek, lekarzy i pracowników ochrony zdrowia - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock / Getty Images

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przekazał dziś ok. 24 mln zł dofinansowania na wsparcie programów rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa, kształceniu lekarzy oraz doskonalenia zawodowego pracowników systemu ochrony zdrowia.
Dwie wyższe szkoły zawodowe w Nysie i Zamościu w ramach programu „Wsparcie na starcie! – program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa” otrzymały środki na prawie 4,5 mln zł. Dzięki nim, studenci oraz absolwenci pielęgniarstwa i położnictwa będą mogli skorzystać z programu wspierającego ich rozwój i zatrudnienie.
Podpisano również jedną umowę na dofinansowanie na kształcenie podyplomowe lekarzy z wykorzystaniem technik symulacji medycznej na 9,2 mln zł przez Centrum Słuchu IFPS w Kajetanach. Zwiększenie środków ma umożliwić kształcenie lekarzy w dodatkowych obszarach tj. nieobjętych programem ich specjalizacji.
7 zawartych umów dotyczyło doskonalenia zawodowego pracowników innych zawodów funkcjonujących w ramach systemu ochrony zdrowia w obszarach istotnych dla zaspokojenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych na kwotę prawie 10 mln zł.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także