Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MZ: Będzie pilotaż dot. wykrywania wad postawy u dzieci

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 sierpnia 2022 10:11

MZ: Będzie pilotaż dot. wykrywania wad postawy u dzieci  - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia programu pilotażowego badania stóp dzieci i młodzieży.

Celem programu pilotażowego badania stóp dzieci i młodzieży jest praktyczne sprawdzenie efektywności wykrywania wad postawy u dzieci w wieku od 7. do 16. roku życia przez manualne badanie biomechaniki stóp oraz badanie podoskopowe albo manualne badanie biomechaniki stóp oraz komputerowe badanie stóp na platformie, a także przetestowanie zaplanowania i prowadzenia dalszego postępowania terapeutycznego przez fizjoterapeutę, jak również dokonanie przez niego końcowej oceny i opisu stanu funkcjonalnego świadczeniobiorcy po zakończeniu fizjoterapii. W tym celu przeprowadzane będzie ponownie badanie biomechaniki stóp oraz badanie podoskopowe albo manualne badanie biomechaniki stóp oraz komputerowe badanie stóp na platformie.

Projekt rozporządzenia zakłada praktyczne sprawdzenie efektywności wykrywania wad postawy u dzieci w wieku od 5. do 16. roku życia przez manualne badanie biomechaniki stóp oraz badanie podoskopowe albo manualne badanie biomechaniki stóp oraz komputerowe badanie stóp na platformie, przeprowadzanych przez fizjoterapeutę. Zakłada on również przetestowanie zaplanowania przez fizjoterapeutę, a także prowadzenia i końcowej oceny dalszego postępowania terapeutycznego świadczeniobiorcy, u którego w wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono nieprawidłowości.
Regulowany projektowanym rozporządzeniem program zakłada dwuletni okres jego realizacji, który w ocenie projektodawcy pozwoli na właściwą ocenę skuteczności realizowanej w jego wyniku diagnostyki w wykrywalności wad postawy u dzieci i młodzieży.

Projekt: TU

Źródło: RCL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także