Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MZ: Potwierdzono 17. przypadek COVID-19 w Polsce

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 marca 2020 17:37

MZ: Potwierdzono 17. przypadek COVID-19 w Polsce - Obrazek nagłówka

"Mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. wielkopolskiego, która przebywa w szpitalu w Poznaniu. W sumie mamy 17 potwierdzonych przypadków" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Przypomnijmy:

W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja prasowa ws. sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce jest już 16 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. - Ponad 170 osób jest hospitalizowanych, ponad 4000 objętych kwarantanną domową. Cyfry rosną. Musimy przygotować się, że będzie coraz więcej zakażeń, wynika to z działania wirusa, który rozprzestrzenia się wśród pacjentów - powiedział minister zdrowia. - Nowe przypadki z poniedziałku to jeden w Krakowie, jeden we Wrocławiu i trzy w Raciborzu. Były to osoby objęte monitoringiem służb sanitarnych - dodał.

Minister zdrowia powiedział, że szpitale są przygotowywane na przyjęcie większej liczby osób z koronawirusem. - Działamy w zakresie liczby łóżek zakaźnych, a także gotowości wojewodów do przekształcenia niektórych szpitali w szpitale wyłącznie zakaźne - tłumaczył.

Szumowski apelował, żeby nie opuszczać miejsca kwarantanny. - Chrońmy swoich bliskich, siebie i innych dookoła. Jeśli jesteśmy w kwarantannie nie wychodźmy na zakupy, do sklepu itd. To jest zakazane. Apeluję o zdrowy rozsądek - powiedział.

Minister zdrowia apelował także, aby otoczyć szczególną opieką starszych ludzi. Tłumaczył, że powinny one na siebie bardzo uważać i unikać dużych skupisk ludzkich.

Rzecznicy wojewodów mają informować MZ o konkretnych przypadkach zakażeń w poszczególnych województwach.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także