Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

NIK kontroluje gotowość na koronawirusa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 lutego 2020 13:55

NIK kontroluje gotowość na koronawirusa - Obrazek nagłówka
Fot.NIK
Trwa zapowiadana w styczniu przez prezesa NIK kontrola gotowości organów państwa do działania w obliczu realnego zagrożenia epidemią. Od początku lutego kontrolerzy sprawdzają, jak system ochrony zdrowia przygotowany jest do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

Obecnie kontrola prowadzona jest w zaplanowanych jednostkach. Jednak w związku z dynamiczną sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19, kontrolerzy na bieżąco pozyskują informacje także m.in. z jednostek związanych z transportem oraz leczeniem osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wyniki zostaną podane po zakończeniu procedury.

W związku z pojawieniem się w Europie koronawirusa prezes NIK Marian Banaś już pod koniec stycznia podjął decyzję o rozpoczęciu kontroli rozpoznawczej. Od początku lutego kontrolerzy NIK sprawdzają stan przygotowania systemu ochrony zdrowia do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych – czytamy na stronie NIK.

Kontrola obejmuje wszystkie kluczowe elementy systemu ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami. Prowadzona jest we wszystkich zaplanowanych jednostkach.

Źródło: NIK

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także