Subskrybuj
Logo małe
Szukaj
Przegląd prasy

Noszenie maseczki powoduje niedotlenienie?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 listopada 2020 08:23

Noszenie maseczki powoduje niedotlenienie?
 - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zakażony koronawirusem

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł jest zakażony koronawirusem. Radziwiłł poinformował o tym w felietonie opublikowanym w najnowszym wydaniu czasopisma "Menedżer zdrowia" - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Aptekarz nie sprzeda prezerwatywy? Naczelna Izba Aptekarska: to manipulacja

Naczelna Izba Aptekarska zabrała głos w sprawie procedowanych w parlamencie przepisów ustawy o zawodzie farmaceuty. Według doniesień na portalach, farmaceuci mogliby na ich podstawie odmówić wydania w aptece np. prezerwatyw - informuje Rzeczpospolita.

Profesor Simon: Zawiadamiam policję! Skąd takich durniów biorą?

Zgłoszę to policji, żeby podjęła ściganie. To jest działanie na szkodę państwa i obywateli, zachęcanie do szerzenia zakażeń na innych, zachęcanie do popełniania przestępstwa - mówi o tzw. ruchach antycovidowych profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu - informuje Polska the Times.

Noszenie maseczki powoduje niedotlenienie?

Przeciwnicy noszenia maseczek uważają, że zasłanianie nosa i ust ogranicza ilość wdychanego tlenu i powoduje spadek wysycenia nim krwi. Mają rację? - informuje Gazeta Wyborcza.

Tematy

COVID-19

Podobne artykuły

koronawirus-mapka-polski-4-03
4 marca 2025
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Paliocentryzm, czyli nie tylko o wpadce

27 lutego 2025
49-Watch-live_-President-Trump-and-Coronavirus-T
21 stycznia 2025

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Zobacz także