Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Nowa lista leków refundowanych - jakie zmiany po konsultacjach?

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 23 kwietnia 2014 15:11

Nowa lista leków refundowanych - jakie zmiany po konsultacjach? - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Do majowej listy leków refundowanych w porównaniu do projektu z dnia 17 kwietnia 2014 r., po konsultacjach wprowadzono zmiany. Jakie?

177525457

Do majowej listy leków refundowanych w porównaniu do projektu z dnia 17 kwietnia 2014 r., po konsultacjach wprowadzono zmiany. Jakie?

W wyniku zakończenia trwających w resorcie prac konsultacyjnych, których prowadzenie zostało zasygnalizowane w komunikacie z dnia 17 kwietnia 2014 r., informuję, że w porównaniu do projektu z dnia 17 kwietnia 2014 r., w opublikowanym obwieszczeniu ministra zdrowia z dnia 23 kwietnia 2014 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 maja 2014 r. zaszły następujące zmiany:

W zakresie leków stosowanych w ramach programów lekowych i chemioterapii:

w wyniku pozytywnego rozpatrzenia uwagi wnioskodawcy w wykazie nie znajdzie się 1 lek zawierający substancję czynną bosentan (1 kod EAN).

Jednocześnie MZ przypomina, że każdy pacjent powinien być poinformowany przez aptekarza o możliwości nabycia tańszego zamiennika leku, przepisanego przez lekarza. Większość leków posiada swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują żadnej różnicy terapeutycznej. Warto skorzystać z prawa do informacji o tańszym leku.

Pacjentów, którzy są zainteresowani informacjami dotyczącymi możliwości zamiany leków refundowanych na ich tańsze, bezpieczne i skuteczne odpowiedniki, mogą skorzystać z infolinii Ministerstwa Zdrowia. Codziennie w godz. od 8.00 do 20.00 pod numerem 22 123 98 00 farmaceuci udzielają informacji o tańszych odpowiednikach leków refundowanych.

Źródło: mz.gov.pl

Zachęcamy do korzystania z naszej WYSZUKIWARKI LEKÓW REFUNDOWANYCH.

Czytaj także: Czy znachorzy i uzdrowiciele przestaną zagrażać życiu pacjentów?

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także