Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Nowe stawki płac pracowników medycznych. Nie wszyscy są zadowoleni

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 maja 2021 08:27

Nowe stawki płac pracowników medycznych. Nie wszyscy są zadowoleni

 - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.

Nowe stawki płac pracowników medycznych. Nie wszyscy są zadowoleni

Projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników ochrony zdrowia już dzień po przyjęciu przez rząd został poddany pierwszemu czytaniu w Sejmie. Mimo wątpliwości proceduralnych i merytorycznych nowela przeszła przez komisję bez poprawek, a w piątek odbyło się drugie czytanie. Jest szansa, że zostanie przyjęta w tym tygodniu - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Lekarstwa nie wszędzie na tych samych warunkach

Produkt leczniczy, który jest wydawany bez recepty w jednym państwie UE, nie musi być dostępny na tych samych zasadach w innych krajach – uważa rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Badanie: Dwie dawki szczepionek skutecznie zatrzymują indyjski wariant

Dwie dawki szczepionek firm Pfizer/BioNTech oraz AstraZeneca skutecznie zapobiegają indyjskiemu wariantowi koronawirusa, choć po jednej dawce poziom ochrony jest wyraźnie niższy - wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, których wyniki opublikowano w niedzielę - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Adam Bodnar: Uwolnić patenty na szczepionki przeciw Covid-19​

Zdjęcie ochrony patentowej nie powinno wywłaszczyć koncernów, lecz nakłonić je do dzielenia się wiedzą - informuje Rzeczpospolita.

Polscy eksperci o najnowszych odkryciach medycznych i zdrowotnych skutkach pandemii

Naukowa Fundacja Polpharmy organizuje cykl debat o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia wywołanej pandemią COVID-19. W dyskusjach udział wezmą wybitni polscy specjaliści z ośrodków akademickich i badawczych w Polsce - informuje Gazeta Wyborcza.

Dlaczego młodzi nie chcą się szczepić?

Kto nie chce się szczepić? Dlaczego młodzi ludzie nie chcą się szczepić? Jakie błędy popełniła władza? Jak zmobilizować naród do zaszczepienia? Poniżej w artykule próba odpowiedzi na te pytania - informuje Polska the Times.

Zobacz także