Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

O wątpliwościach wokół otwierania żłobków i przedszkoli

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 kwietnia 2020 13:28

O wątpliwościach wokół otwierania żłobków i przedszkoli - Obrazek nagłówka

Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski

  • Niektóre osoby muszą wrócić do pracy lub pracować dalej. Zapewnienie opieki dla dzieci tych osób jest niezbędne. Chcemy w tej chwili uruchomić miejsca opieki nad dziećmi, ale nie jest to obowiązkowe.
  • Musimy zrobić to w maksymalnej możliwej trosce o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dzieci i pracowników. Konieczne jest wietrzenie sal, dezynfekowanie powierzchni i wszystkich miejsc zabaw i zabawek dostępnych dla dzieci.
  • Nie można wychodzić z dziećmi na place zabaw zewnętrzne, można przy odpowiedniej dezynfekcji wykorzystywać place zabaw wewnętrzne. Zalecenia są dostępne od wczoraj na stronach ministerstw.
  • Możliwość opieki nad dziećmi jest dodatkiem, a nie wymogiem. Jeśli nie muszą Państwo posyłać dzieci do przedszkoli to rekomenduję, żeby umożliwiać to tym, dla których jest to konieczne.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg

  • Troska o zdrowie i życie Polaków jest dla nas najważniejsza. Zapewniamy zasiłki opiekuńcze dla tych rodziców, którzy nie posyłają dzieci do placówek.
  • Wczoraj przygotowaliśmy wytyczne dot. otwierania przedszkoli i żłobków, które zostały przesłane do wszystkich wojewodów i samorządów. Decyzja ostateczna należy do organu prowadzącego i samorządów.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

  • Pojawiało się wiele pytań dot. otwierania przedszkoli i żłobków, dlatego umieściliśmy kilkustronicowy dokument z odpowiedziami na wszystkie pytania, które spływały.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także