Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ocena skutków regulacji jest obowiązkiem rządzących

MedExpress Team

Iwona Schymalla

Opublikowano 12 września 2013 14:46

Ocena skutków regulacji jest obowiązkiem rządzących - Obrazek nagłówka
OT. PRZEMEK WIERZCHOWSKI / AGENCJA GAZETA
- Podczas procesu tworzenia prawa, trzeba ocenić, jakie są skutki i konsekwencje konkretnych regulacji. Ta ocena skutków regulacji jest w rzeczywistości obowiązkiem – mówi radca prawny Marcin Matczak, szef Praktyki Prawa Farmaceutycznego w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

 - Prawo i tworzenie prawa to bardzo skomplikowany proces. W związku tym podczas procesu tworzenia prawa, trzeba ocenić jakie są skutki i konsekwencje konkretnych regulacji. Ta ocena skutków regulacji jest w rzeczywistości obowiązkiem – mówi radca prawny Marin Matczak, szef Praktyki Prawa Farmaceutycznego w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinki.

Jego zdaniem rządzący powinni większą uwagę zwracać na skutki wprowadzanych zmian w prawie. – Trzeba ocenić jak to prawo wpłynie na jego adresatów, czyli np. na pacjentów, ważna jest również ocena wpływu na budżet i gospodarkę – tłumaczy Marcin Matczak.

Jak dodaje szef Praktyki Prawa Farmaceutycznego w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinki w ochronie zdrowia jest to szczególnie ważne, bo tworzone prawo przenika na inne obszary.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także