Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Od dziś pacjenci onkologiczni mają dostęp do koordynatorów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 22 maja 2023 12:09

Od dziś pacjenci onkologiczni mają dostęp do koordynatorów - Obrazek nagłówka
fot. iStock
– Od dziś w całym kraju, w ośrodkach onkologicznych pomagają pacjentom specjalni koordynatorzy – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Zatrudnienie koordynatorów onkologicznych to jeden z kluczowych elementów zapisanych w ustawie o Krajowej Sieci Onkologicznej.

Koordynator, zgodnie z założeniami ustawy, ma wspomagać pacjenta w procesie leczenia i zadbać o to, by miał on dostęp do kompleksowej terapii w swoim miejscu zamieszkania. Obowiązek zatrudniania i wyznaczania pacjentom koordynatorów mają wszystkie podmioty, które znalazły się w Krajowej Sieci Onkologicznej.

– Ich rolą jest prowadzenie „za rękę” pacjenta przez cały proces leczenia. Tylko we wrocławskim Dolnoślaskim Centrum Onkologii jest ich 27 a w kieleckim Świętokrzyskim Centrum Onkologii – 12. Opieka onkologiczna w wchodzi na poziom wyżej – napisał Adam Niedzielski.

Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej została podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę 30 marca. Akt prawny wszedł w życie 20 kwietnia. Zgodnie z zapowiedziami rzecznika ministerstwa zdrowia, Wojciecha Andrusiewicza, w całym kraju docelowo ma zostać zatrudnionych 700 koordynatorów onkologicznych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także