Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Dr Grzesiowski

Pandemia na świecie nie słabnie. W Polsce - wciąż nowe ogniska epidemii

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 czerwca 2020 09:01

Pandemia na świecie nie słabnie. W Polsce - wciąż nowe ogniska epidemii - Obrazek nagłówka

Koronawirus ciągle zbiera śmiertelne żniwo. Na całym świecie ponad 6 mln osób jest zakażonych koronawirusem. Niemal 370 tys. osób zmarło z powodu COVID-19. W Polsce jest 23 786 przypadków koronawirusa. Najwięcej zakażeń jest na Śląsku. W kraju zmarły 1064 osoby. Wyzdrowiało 11 271 osób.

- Pandemia na świecie nie słabnie, w różnych częściach świata różne jest jej nasilenie w zależności od lokalnych uwarunkowań. W Polsce wciąż pojawiają się nowe ogniska epidemii, a stare nie są do końca opanowane - powiedział w rozmowie z RMF FM prezes Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń dr Paweł Grzesiowski.

- Od kwietnia występuje w naszym kraju mniej więcej stała liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z okresowymi wzrostami w ogniskach epidemicznych. Wciąż jednak pojawiają się nowe ogniska epidemii, a stare nie są do końca opanowane - dodał dr Grzesiowski.

Grzesiowski tłumaczył, że im więcej ludzi gromadzi się w jednym miejscu, szczególnie w pomieszczeniach, tym większe jest ryzyko zakażenia.

Źródło: RMF FM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także