Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

PES: Nowe przepisy już obowiązują. Dziś mija ważny termin

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 stycznia 2023 08:19

PES: Nowe przepisy już obowiązują. Dziś mija ważny termin - Obrazek nagłówka
Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację w sprawie zasad zwolnienia z części ustnej Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego oraz terminu na składanie wniosku o przystąpienie do PES w sesji wiosennej 2023 r.

Resort zdrowia poinformował, że z dniem 31 grudnia 2022 r. weszły w życie przepisy zgodnie, z którymi zdający, który uzyskał z testu PES co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi, zostaje zwolniony z egzaminu ustnego wchodzącego w skład danego PES.

Ponadto w związku z obowiązującym już art. 16w ust. 5 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2022 r. poz. 1731 i 1733) wynik pozytywny z części PES jest uznawany w kolejnych sześciu sesjach egzaminacyjnych po sesji, w której został uzyskany, zatem lekarze i lekarze dentyści, którzy w ciągu sześciu ostatnich sesji uzyskali z testu PES co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi mogą skorzystać z uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ustnego PES pod warunkiem, że złożą skutecznie wniosek o przystąpienie do PES w sesji, w której ich wynik z testu PES jest nadal ważny.

Z uwagi na fakt, iż koniec terminu na złożenie wniosku o przystąpienie do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES) w sesji wiosennej 2023 r. przypada w sobotę (31 grudnia 2022 r.), termin ten zostaje wydłużony do poniedziałku 2 stycznia 2023 r.

W związku z powyższym wnioski o przystąpienie do PES w sesji wiosennej 2023 r. można składać do dnia 2 stycznia 2023 r. (do godziny 23:59).

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także