Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Placówki szpitalne i ambulatoryjne pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 grudnia 2019 13:25

Placówki szpitalne i ambulatoryjne pod lupą Państwowej Inspekcji Pracy - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek przedstawił program Państwowej Inspekcji Pracy w 2020 r. W nadchodzącym roku inspekcja pracy zaplanowała 72 tys. kontroli.
Jeśli chodzi o ochronę zdrowia w 2020 r. przewidziane są kontrole w zakładach opieki zdrowotnej mające na celu ograniczenie wpływu zagrożeń związanych z przygotowywaniem, podawaniem i przechowywaniem leków cytostatycznych.

W programie pracy na 2020 rok znalazły się też kompleksowe kontrole obejmujące pracodawców działających w opiece zdrowotnej, górnictwie oraz handlu. Kontrole podmiotów prowadzących działalność leczniczą obejmą placówki szpitalne i ambulatoryjne.

Poza tym w zakresie prawnej ochrony pracy PIP sprawdzi, czy umowy cywilnoprawne nie są zawierane w warunkach właściwych dla umowy o pracę. Poza tym kontrole zostaną ukierunkowane na sprawdzenie przestrzegania przepisów o czasie pracy w jednostkach samorządu terytorialnego oraz urzędach administracji państwowej, a także w podmiotach o charakterze korporacyjnym. Z kolei działania kontrolne dotyczące wynagrodzeń obejmować będą także sprawdzenie prawidłowości stosowania przepisów dotyczących obowiązku wypłacania minimalnej stawki godzinowej.

Źródło: PIP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.