Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ponad 240 tys. zaszczepionych pacjentów w aptekach

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 października 2021 14:07

Ponad 240 tys. zaszczepionych pacjentów w aptekach - Obrazek nagłówka
Jak poinformowała Naczelna Izba Lekarska, już ponad 240 tys. pacjentów zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 przez farmaceutów.

W kwietniu bieżącego roku farmaceuci zostali upoważnieni do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19. Jak informuje NIA do tej pory wykonali oni ponad 240 tys. zastrzyków na terenie całej Polski. Farmaceuci, którzy chcieli wykonywać szczepienia, musieli przejść 2-częściowe (praktyczne i teoretyczne) szkolenia w tym zakresie. Na ten moment ukończyło je 9 tys. aptekarzy. Szkolenia były organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (CMKP).

Szczepienia na grypę również w Aptece

Jak informowaliśmy TU trwają prace legislacyjne, by aptekarze mogli przeprowadzać również szczepienia przeciwko grypie. Projekt został praktycznie jednogłośnie przyjęty przez Sejm i został skierowany do Senatu.

Bardzo dziękuję posłom za to, że niemal jednogłośne opowiedzieli się za możliwością wykonywania szczepień przeciwko grypie przez farmaceutów. Jak wskazują dane dotyczące osób przeszkolonych w zakresie wykonywania szczepień przeciw COVID-19, jak i zaszczepionych przez farmaceutów pacjentów, nasza grupa zawodowa chce poszerzać swoje kompetencje, biorąc aktywny udział w budowaniu zbiorowej odporności populacyjnej. Umożliwienie szczepień przeciwko grypie jest kolejnym krokiem w tym kierunku – napisała w oświadczeniu Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Rozwiązanie ma pomóc w odciążeniu innych placówek medycznych i usprawnieniu narodowego programu szczepień.

Źródło: Naczelna Izba Aptekarska

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.