Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Andrzej Jacyna

Poprawa warunków finansowych możliwa w drugim półroczu

MedExpress Team

Paweł Grzybowski

Opublikowano 27 lutego 2018 18:38

Poprawa warunków finansowych możliwa w drugim półroczu - Obrazek nagłówka
Fot. K. Rainka
Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa podlaskiego, głos zabrał p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna. Powodem była zła sytuacja podlaskich szpitali.

Przed prezesem NFZ głos zabrali również dyrektorzy podlaskich szpitali oraz władze województwa. Jak tłumaczyli, w szczególnie trudnej sytuacji w Podlaskiem jest opieka psychiatryczna (w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy wypowiedzenia złożyło 48 lekarzy z 11 kluczowych oddziałów). Ponadto inne szpitale, w tym Szpital Wojewódzki w Białymstoku, nie otrzymały pieniędzy za nadwykonania.

Warto przeczytać

Szpital nie podpisze ugody z NFZ

Z kolei dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy przedstawił sytuację finansową w swojej placówce. Z danych przedstawionych przez dyrektora lekarz specjalista zarabia 3988 zł brutto miesięcznie, a wysuwane żądania dotyczą kwoty 9194 zł brutto. Szpital chce dać 5086 zł brutto do czerwca, a od lipca 6750 zł brutto. Jednak tego rodzaju propozycja została przez lekarzy odrzucona.

Andrzej Jacyna, p.o. prezesa NFZ, nie wyklucza poprawy sytuacji, ale dopiero w drugim półroczu.

- Mogę zadeklarować tylko tyle, że na drugie półrocze planujemy znaczący wzrost nakładów na leczenie psychiatryczne i tutaj myślę, że te wskaźniki będą wyższe niż średnio w systemie. Nie mniej konkretne kwoty będą zależały od tego, jak zakończy się wykonanie roku 2017, jakie środki pozostaną do dyspozycji, po uwzględnieniu tych rezerw, które mam dzisiaj w planie finansowym - powiedział Andrzej Jacyna – W sprawie państwa oczekiwania, że pomożemy w negocjacjach z pracownikami w najbliższych tygodniach – moja odpowiedź jest taka – zmiana sposobu i wysokości finansowania jest możliwa najwcześniej 1 lipca i do takich terminów należy się przymierzać – dodał.

Pełny zapis posiedzenia dostępny pod tym adresem.

Źródło: www.bialystokonline.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także