Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację Andrzeja Jacyny ze stanowiska prezesa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 lipca 2019 12:46

Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację Andrzeja Jacyny ze stanowiska prezesa - Obrazek nagłówka
Fot. Wojciech Górski

- Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację Andrzeja Jacyny ze stanowiska prezesa - poinformowała Małgorzata Gałązka-Sobotka, składając Andrzejowi Jacynie "wielkie podziękowania za wiedzę, rozwagę i odwagę w kierowaniu NFZ oraz wiele dowodów na niezwykłą odpowiedzialność za system ochrony zdrowia w Polsce". (źródło TT)

Przypomnijmy, że od 1 lutego 2016 roku pełnił obowiązki zastępcy prezesa NFZ ds. medycznych. Z kolei, od 14 marca 2016 roku obowiązki prezesa NFZ.

Minister zdrowia 15 czerwca 2018 roku powołał A. Jacynę na funkcje prezesa NFZ. Był jednym z najdłużej sprawujących tę funkcję prezesów i jednym z najlepiej ocenianych szefów Funduszu.

Trzy miesiące temu, pytaliśmy Andrzeją Jacynę o to, jaka jest nowa perspektywa NFZ?
- Myślę, że narodowy płatnik ma dobrą perspektywę i ona wynika ze wzrostu gospodarczego, z tego, że płace rosną w szybkim tempie. To daje szansę na częste zmiany planu finansowego, który nie goni rzeczywistości. Musimy go nowelizować tak by te środki, które wpływają ze składek ubezpieczeniowych można było wykorzystać. Jest to możliwość przejścia właśnie z tego zabiegania o ilość świadczeń na to, by wreszcie zacząć myśleć o jakości czy efektywności wydawanych pieniędzy.

Zobacz także