Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Prezes OIL

Powinniśmy apelować do lekarzy, aby ograniczyli liczbę miejsc pracy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 kwietnia 2020 09:43

Powinniśmy apelować do lekarzy, aby ograniczyli liczbę miejsc pracy - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Prezes OIL w Warszawie Łukasz Jankowski w rozmowie z RMF FM opowiedział o walce z epidemią koronawirusa. Tłumaczył, że w szpitalach, przychodniach i prywatnych praktykach brakuje sprzętu ochrony indywidualnej. - To, co się przewijało w tych mailach do izby, to stwierdzenie: "przyjmiemy każdą ilość środków ochrony indywidualnej" - zaznaczył Jankowski. - Najgorzej jest z maseczkami i kombinezonami, ale nieco lepiej z przyłbicami. Dostaliśmy je od wolontariuszy i te przyłbice z innymi środkami ochrony indywidualnej staramy się kolportować do placówek na Mazowszu - dodał.

Jankowski powiedział, że trzeba położyć nacisk na testowanie personelu medycznego i każdego pacjenta. - Należy testować, gdy są wskazania, ale większość zakażeń koronawirusem może przebiegać bezobjawowo lub skąpo objawowo - skomentował.

Prezes OIL w Warszawie skomentował pomysł ograniczenia lekarzom liczby miejsc pracy, aby ograniczyć ryzyko przenoszenia się koronawirusa. - Powinniśmy apelować do lekarzy, że jeżeli jest to dzisiaj możliwe, to powinniśmy ograniczyć liczbę miejsc pracy. Natomiast przestrzegam przed rozporządzeniami narzucającymi lekarzom prace tylko w jednym miejscu pracy, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Jeżeli dziś ginekologom, którzy przyjmują pacjentki w trzech placówkach, nakażemy pracę w jednym miejscu, to oni poproszą pacjentki, żeby zgłaszały się do tego właśnie miejsca, w związku z tym skomasują tylko chorych - powiedział Jankowski.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.