Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Problemy z logowaniem przez P2SA – zmiany protokołów szyfrowania

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 kwietnia 2020 09:17

Problemy z logowaniem przez P2SA – zmiany protokołów szyfrowania - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

CSIOZ poinformowało, iż niektóre firmy technologiczne wycofały wsparcie dla dotychczas wykorzystywanych protokołów szyfrowania TLS 1.0 i TLS 1.1 na rzecz nowego protokołu TLS 1.2, powyższe może powodować utrudnienia w korzystaniu z platformy P2SA, która obecnie stanowi narzędzie służące uwierzytelnianiu dostępu do systemów i rejestrów medycznych.

"Użytkownik, po aktualizacji do nowej wersji przeglądarki, przy próbie otwarcia platformy P2SA może spotkać się z komunikatem o treści: „Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia”. Pojawienie się komunikatu spowodowane jest, faktem, że przeglądarki internetowe – Mozilla Firefox i Internet Explorer – w trakcie aktualizacji do nowej wersji domyślnie wyłączają obsługę protokołów TLS 1.0 i TLS 1.1" - czytamy na stronie CSIOZ.

W takim przypadku użytkownik, aby móc dalej korzystać z platformy P2SA, powinien włączyć obsługę protokołów TLS 1.0 i TLS 1.1.

W celu ułatwienia użytkownikom włączenia wymaganego protokołu szyfrowania i dalszego korzystania z platformy P2SA, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało i udostępniło poniżej filmy oraz pliki instruktażowe.

Źródło: CSIOZ

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także