Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Przegląd prasy

Psychiatria dziecięca coraz bliżej reformy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 stycznia 2019 08:41

Psychiatria dziecięca coraz bliżej reformy - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o psychiatrii dziecięcej, która jest coraz bliżej reformy, resorcie zdrowia, który chce by tylko zakłady patomorfologii akredytowane przez Centrum Monitorowania Jakości mogły prowadzić badania finansowane przez NFZ .

Psychiatria dziecięca coraz bliżej reformy

Pierwsza wizyta w ciągu maksymalnie czterech dni od zgłoszenia, wizyty domowe lub środowiskowe. To niektóre z wymogów dla placówek świadczących opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży przewidziane w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień przygotowanym przez resort zdrowia -informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Opaska życia zamiast opiekuna dla chorego seniora. Tele-Anioły troszczą się o zdrowie Małopolan

Pokaż miniatury Z pomocy „Tele-Aniołów” w Małopolsce korzysta już 1,6 tys. osób. Zdalne wsparcie to szansa dla tych pozbawionych stałej opieki rodziny – informuje Iwona Krzywda z Polska the Times.


Tylko akredytowane zakłady patomorfologii mają badania NFZ

Resort zdrowia chce, by tylko zakłady patomorfologii akredytowane przez Centrum Monitorowania Jakości mogły prowadzić badania finansowane przez NFZ – informuje Karolina Kowalska.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także