Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Psycholodzy domagają się wznowienia prac nad Ustawą o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 września 2018 08:05

Psycholodzy domagają się wznowienia prac nad Ustawą o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym - Obrazek nagłówka
Zdj. Agencja Gazeta
22 września psycholodzy przejdą pod gmach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, aby złożyć list otwarty do minister Elżbiety Rafalskiej.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów wzywa minister Elżbietę Rafalską do jak najszybszego wznowienia prac nad Ustawą o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów.
OZZP przypomina, że psycholodzy od 17 lat bezskutecznie starają się o stworzenie i przyjęcie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uregulowań prawnych zawodu zaufania publicznego, jakim jest zawód psychologa.
W ocenie Związku polscy obywatele ponoszą szkody z powodu braku ustawy o zawodzie psychologa.
- W związku z powyższym chcemy poinformować oficjalnie, że w dniu 22 września 2018 roku psychologowie spotkają się na placu De Gaulla o godz. 10.30 i przejdą Alejami Jerozolimskimi, ulicą Bracką i Nowogrodzką pod gmach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, aby wspólnie złożyć list otwarty do Pani Minister Elżbiety Rafalskiej. Przemarsz odbędzie się z transparentami, banerami i megafonem.
List otwarty będzie zawierał wezwanie do podjęcia rozmów i działań zmierzających do prawnego uregulowania zawodu psychologa. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda się zwrócić uwagę polskiego społeczeństwa na niepokojący problem braku czynnej ustawy o zawodzie psychologa - pisze w komunikacie wiceprzewodnicząca ZK OZZP Katarzyna Sarnicka.

Źródło: ZK OZZP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.