Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Rada Taryfikacji AOTMiT wydała rekomendacje ws. taryf m.in. pakietów onkologicznych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 października 2018 14:52

 Rada Taryfikacji AOTMiT wydała rekomendacje ws. taryf m.in. pakietów onkologicznych - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Rada Taryfikacji AOTMiT wydała stanowiska m.in. ws. taryfy dla świadczeń gwarantowanych w obszarze: choroby nowotworowe, finansowane w zakresie leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - pakiety diagnostyczne.

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji, które odbyło się w dniu 25 października 2018 r.

Na posiedzeniu 25 października 2018 r. Rada ds. Taryfikacji zapoznała się z raportami oraz z uwagami do raportów w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych w obszarze:
- choroby nowotworowe, finansowane w zakresie leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - pakiety diagnostyczne,
- chemioterapia dootrzewnowa w hipertermii (HIPEC),
- replantacja kończyny górnej.

Jednocześnie, w odniesieniu do taryfikowanych świadczeń gwarantowanych w obszarze chemioterapia dootrzewnowa w hipertermii (HIPEC) Rada przeprowadziła konsultacje z ekspertem realizującym ww. świadczenie.

W wyniku dyskusji, Rada wydała stanowiska ws.:
- taryfy dla świadczeń gwarantowanych w obszarze: choroby nowotworowe, finansowane w zakresie leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - pakiety diagnostyczne
- taryfy dla świadczeń gwarantowanych w obszarze: replantacja kończyny górnej
- taryfy dla świadczeń gwarantowanych w obszarze: chemioterapia dootrzewnowa w hipertermii (HIPEC)

Ponadto, Rada zapoznała się z przedstawionymi przez Agencję założeniami dla taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących: leczenie chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz dla taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących lecznicze naświetlania promieniami ultrafioletowymi chorób skóry, rekomendując kontynuowanie prac mających na celu przygotowanie raportów w sprawie ww. świadczeń.

Źródło: AOTMiT

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.