Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Senat za darmowymi lekami dla kobiet w ciąży

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 maja 2020 08:33

Senat za darmowymi lekami dla kobiet w ciąży

 - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images

Senat za darmowymi lekami dla kobiet w ciąży

Senat przyjął nowelizację ustawy dającą kobietom w ciąży bezpłatny dostęp do leków z listy leków refundowanych. Receptę z kodem „C” wypisać będzie mógł każdy lekarz oraz położna. Leki przysługiwać będą w okresie ciąży, jednak nie dłużej niż 15 dni po planowej dacie porodu wskazanej w zaświadczeniu. Senat rozszerzył też program Ciąża Plus o okres połogu - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Lekarze pracujący za granicą czują się dyskryminowani

Lekarze protestują przeciwko utrzymaniu ograniczeń dla pracowników ochrony zdrowia w strefach przygranicznych. Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 792). Podtrzymano w nim dotychczasową zasadę, że osoba przekraczająca granicę państwową musi odbyć kwarantannę, zwolniono jednak z tego obowiązku przekraczających granicę w ramach wykonywania czynności zawodowych – z wyłączeniem osób wykonujących zawody medyczne. One nadal będą musiały odbyć kwarantannę - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Jak leczyć depresję. Przewodnik po terapiach

Depresja to nie jest chandra, chwilowy spadek nastroju czy smutek, który sam minie, ale choroba związana z wadliwym funkcjonowaniem neuroprzekaźników w mózgu. Nowoczesne leki antydepresyjne działają skutecznie i można je przyjmować nawet przez większą część życia - informuje Gazeta Wyborcza.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także