Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
USA

Szczepienia dla dzieci do 5 lat?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 15 września 2021 10:42

Szczepienia dla dzieci do 5 lat? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Firma Pfizer planuje zatwierdzenie swojej szczepionki dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

Szczepionka BioNTech/Pfizer była pierwszym preparatem przeciwko COVID-19, który został w pełni dopuszczony do stosowania w Stanach Zjednoczonych. Póki co przyjmować go mogą osoby, które mają minimum 12 lat. W czasie aktualnie trwającej Światowej Konferencji Opieki Zdrowotnej Morgan Stanley, dyrektor finansowy Pfizera, opowiedział o aktualnych planach firmy, które mają na celu poszerzenie grup wiekowych, które mogą być szczepione.

Powiedział, że już we wrześniu firma otrzyma dane z badań, które przedłoży do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Jeśli zostaną one pozytywnie rozpatrzone, to w październiku planowane jest złożenie wniosku do FDA, w celu zatwierdzenia możliwości zastrzyków dla dzieci pomiędzy 6 a 11 rokiem życia. Jeśli zostaną one zaakceptowane przez agencję, to kilka tygodni później Pfizer planuje kolejny krok – czyli zatwierdzenie szczepionek dla jeszcze młodszych osób – dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

W większości krajów Unii Europejskiej szczepienia są dostępne dla osób od 12 roku życia. Europejska Agencja Leków zatwierdziła dotychczas preparaty Pfizera i Moderny dla dzieci w tym wieku. W Polsce aktualnie trwa akcja promująca szczepienia w szkołach, w której czasie rodzice mogą składać do dyrektorów szkół deklaracje chęci zaszczepienia swoich dzieci.

Źródło: Politico

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.