Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
COVID-19

Szybko rośnie liczba zakażonych we Włoszech

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 lutego 2020 09:03

Szybko rośnie liczba zakażonych we Włoszech - Obrazek nagłówka
Fot. iStock by Getty Images
Ponad 230 chorych, 7 przypadków śmiertelnych – epidemia COVID-19 w Italii przybiera na sile. Władze zdecydowały o odizolowaniu 11 gmin Lombardii i Wenecji Euganejskiej. W kilku regionach zamknięto szkoły i uczelnie.

W Mediolanie zamknięto dla zwiedzających słynną katedrę Il Duomo di Milano, koncerty odwołała La Scala. W kościołach w całej Lombardii odwołano msze i nabożeństwa.

Z kolei w Wenecji anulowano imprezy związane z końcem karnawału, a do 1 marca nie będą czynne muzea.

W obawie przed rozprzestrzenianiem się wirusa sąsiedzi Włoch rozważają wznowienie kontroli granicznych. W niedzielę wieczorem pociąg Eurocity z Wenecji do Monachium został zatrzymany na przełęczy Brenner – Austria odmówiła wpuszczenia pociągu na swoje terytorium. Zakażenie koronawirusem podejrzewano u dwóch gorączkujących niemieckich turystek wracających do domu z Wenecji. Po kilku godzinach ok. 500 podróżnych mogło się przesiąść do innego składu i kontynuować podróż.

Rośnie też liczba chorych w Korei Płd. – to już 763 osoby. Niemal połowa chorych w tym kraju to członkowie sekty Shincheonji z 2,5-milionowego miasta Daegu. Kwarantannie poddano 9300 członków tego ugrupowania.

Źródła: CNN / CNBS

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.