Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Trzeci SOR w Kielcach

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 16 lutego 2023 13:20

Trzeci SOR w Kielcach - Obrazek nagłówka
fot. Szpital MSWiA Kielce
Od 1 marca kielczanie będą mogli korzystać z trzeciego w stolicy województwa świętokrzyskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Konkurs na jego utworzenie wygrał szpital MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego 51.

Konkurs na finansowanie działalności kolejnego w Kielcach SOR-u świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił w połowie stycznia. Został on rozstrzygnięty 16 lutego.

– Oferta szpitala MSWiA, który w ubiegłym roku przeniósł się do nowej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 51 spełniła wszelkie wymogi organizacyjne i formalno-prawne. Szpital dysponuje odpowiednimi pomieszczeniami, podjazdami, wysokiej klasy aparaturą i zapewnia kadrę medyczną – informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego NFZ.

Na trzeci szpitalny oddział ratunkowy mieszkańcy stolicy województwa czekali od dawna. Dotychczas nie było placówki, która miałaby warunki i spełniałaby wymogi, aby podjąć się prowadzenia oddziału. Kielczanie korzystali jedynie z dwóch SOR-ów: w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym i Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra.

Nowa siedziba lecznicy, która wygrała konkurs, została otwarta w 2021 roku. Jej budowa trwała od 2017 roku i kosztowała 111 mln zł. Wcześniej szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji mieścił się w budynku z 1931 roku przy ulicy Ogrodowej. Nabór personelu, który ma pracować na nowym SOR-ze trwa od listopada.

Wartość kontraktu do końca roku to prawie 3 miliony złotych. Pierwsi pacjenci zostaną obsłużeni 1 marca.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.