Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Węgry

Trzecia dawka szczepionki już od 1 sierpnia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 lipca 2021 13:44

Trzecia dawka szczepionki już od 1 sierpnia - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Na Węgrzech trzecią dawkę szczepionki będzie można przyjąć już od 1 sierpnia. Ponadto, szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia- o tych zmianach poinformował premier Viktor Orban.

W wywiadzie radiowym Orban dodał, że lekarze będą decydować, którą szczepionkę należy przyjąć jako trzecią dawkę. Szczepienie uzupełniające powinno się odbyć co najmniej cztery miesiące po drugiej dawce, chyba że zalecenie lekarskie będzie inne.


Węgry, kraj liczący 10 milionów ludzi, były jednym z najszybciej działających krajów w Unii Europejskiej w kontekście realizacji promocji szczepień. Szybko rozpowszechniono tam rosyjskie i chińskie szczepionki, jeszcze zanim uzyskały one zgodę od regulatora. W czwartek Węgry zaszczepiły ponad 5,55 miliona mieszkańców, podczas gdy całkowita liczba zakażeń koronawirusem wzrosła do 808 661 z 30 013 zgonami. W ostatnich tygodniach tempo szczepień jednak zwolniło. Orban poinformował, że w pierwszych dniach września, przed rozpoczęciem roku szkolnego, we wszystkich szkołach będą oferowane szczepionki dzieciom w wieku od 12 do 16 lat.

Źródło: The Straits Times

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.