Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Urlop podczas pandemii. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 lipca 2021 17:20

Urlop podczas pandemii. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Rzecznik Praw Pacjenta przygotował tegoroczną, siódmą już wersję „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” pod kątem epidemii z uwzględnieniem najnowszych zmian w przepisach. W poradniku można znaleźć praktyczne porady i informacje o tym, czym charakteryzuje się koronawirus, jakich zasad powinno się przestrzegać, żeby się nie zarazić, jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina w poradniku także o tym, co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” zawiera również informacje na temat praw pacjenta. Należy pamiętać o tym, że niezależnie czy jest się na wakacjach czy nie, jeśli korzysta się ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu, to prawa pacjenta przysługują zawsze i należy je znać.

RPP w poradniku przypomina, żeby przed wyjazdem zabezpieczyć się w odpowiedną ilość leków, które przyjmuje się na stałe. Rzecznik podpowiadam jak należy postąpić, w sytuacji kiedy lekarz rodzinny przebywa na urlopie.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta” to broszura wydawana przez Rzecznika Praw Pacjenta, co roku aktualizowana o najważniejsze informacje dotyczące praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej podczas wyjazdu.

Źródło: RPP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także