Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Uzdrowisko w Busku Zdroju wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 maja 2020 11:59

Uzdrowisko w Busku Zdroju wstrzymuje przyjmowanie pacjentów - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images

W związku z potwierdzeniem dwóch zakażonych przypadków wśród personelu "Krystyny", w rozmowie w Radiu eM, prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój Wojciech Lubawski poinformował o czasowym wstrzymaniu uruchomienia uzdrowiska.

Na chwile obecną zarząd czeka na decyzję sanepidu, ile osób wśród pracowników będzie poddanych kwarantannie. Zaistniała sytuacja opóźni przyjmowanie pacjentów o co najmniej dwa tygodnie.

W przesłanym oświadczeniu dyrektor ds. lecznictwa lek. med. Łukasz Dobaj informuje, że przebadanie personelu podyktowane było troską o pacjentów, a także zachowaniem rygorystycznych standardów bezpieczeństwa w Uzdrowisku.

Poniżej treść oświadczenia:

Szanowni Państwo,

W dn. 27.05.2020 UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. planowało uruchomienie rehabilitacji leczniczej w obszarach kardiologii, neurologii oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Pomimo, że przepisy nie nakładały na nas takiego obowiązku, to w trosce o zdrowie pacjentów oraz pracowników, Zarząd Spółki uzależnił dopuszczenie do pracy białego personelu od wyników przesiewowych testów genetycznych (PCR) na obecność koronowirusa.

Do chwili obecnej przebadanych zostało blisko 200 pracowników. W wyniku przeprowadzonych testów u dwóch osób stwierdzono dodatni wynik na obecność wirusa, o czym zgodnie z obowiązującymi procedurami niezwłocznie poinformowaliśmy służby sanitarno-epidemiologiczne.

Nadmieniamy, że w spółce przestrzegane są wymagane przepisami rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. W zaistniałej sytuacji planujemy przebadanie wszystkich pracowników a także skierowanych do nas pacjentów, którzy w najbliższych tygodniach będą rozpoczynać u nas kurację. Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze a Uzdrowisko musi być miejscem bezpiecznym.

Lek. med. Łukasz Dobaj
Dyrektor ds. Lecznictwa
w UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A.

Źródło: www.busko.com.pl

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także