Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister zdrowia

W piątek podam rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 czerwca 2020 09:09

W piątek podam rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego - Obrazek nagłówka
FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA
- Wybory korespondencyjne mogą dotyczyć pojedynczych gmin. Tych, które mają najwyższą zapadalność i najwięcej wolnego wirusa, czyli osób, które są chore - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W czwartek gościem Programu 1 Polskiego Radia był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Opowiedział o zbliżających się wyborach na prezydenta Polski.

Ustawa o szczególnych zasadach organizacji wyborów prezydenckich, podpisana przez prezydenta na początku czerwca, umożliwia głosowanie w formie korespondencyjnej i w formie tradycyjnej. Przepisy pozwalają Państwowej Komisji Wyborczej wprowadzić głosowanie wyłącznie korespondencyjne na terenie gminy, gdzie doszło do "nagłego i znaczącego pogorszenia sytuacji epidemicznej". Taką decyzję będzie można podjąć nie później niż 7 dni przed wyborami na podstawie rekomendacji ministra zdrowia.

- W piątek będę mógł podać rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego. Mogą dotyczyć pojedynczych gmin. Tych, które mają najwyższą zapadalność i najwięcej wolnego wirusa, czyli osób, które są chore - powiedział Łukasz Szumowski.

- Liczby ze Śląska powinny być już dzisiaj znacznie niższe, a do końca tygodnia powinien zakończyć się napływ danych o wysokiej liczbie zakażonych z tego regionu. Dopóki nie ma szczepionki, ogniska w Polsce będą się pojawiały. Każdy z krajów będzie przechodził "wzloty i upadki" pod względem chorych, bo epidemia nie zniknęła - dodał.

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także