Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Prezes NRL

Walczmy z pseudoporadami o koronawirusie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 kwietnia 2020 09:47

Walczmy z pseudoporadami o koronawirusie
 - Obrazek nagłówka
FOT. JAKUB OCIEPA / AGENCJA GAZETA

W dniu 27 marca prezes NRL Andrzej Matyja wystosował pismo do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym żąda konkretnych działań systemowych w walce z pseudoporadami, jak leczyć koronawirusa.

W piśmie podkreślono, że autorzy pseudoporad propagują – najczęściej poprzez media społecznościowe – metody pozbawione jakiegokolwiek uznania naukowego. Mimo, że samorząd lekarski na bieżąco reaguje i występuje z wnioskami o zablokowanie kanałów przekazujących nierzetelne informacje, nadal pojawiają się kolejne opisy metod leczenia, które zagrażają życiu i zdrowiu pacjentów.

W ocenie samorządu lekarskiego konieczne jest w tej sprawie podjęcie skonkretyzowanych, systemowych działań, inicjowanych z pozycji instytucji publicznych i przez nie synchronizowanych i nadzorowanych. W dobie szczególnego zagrożenia epidemicznego, działalność osób rozpowszechniających nieprawdziwe informacje o koronawirusie, powinna być piętnowana z jeszcze większą determinacją.

Prezes NRL poprosił również Rzecznika Praw Obywatelskich o włączenie się do walki z tym niezwykle szkodliwym zjawiskiem.

Źródło: NIL

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także