Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Warszawski szpital przy ul. Banacha czasowo zamknięty

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 marca 2020 13:36

Warszawski szpital przy ul. Banacha czasowo zamknięty - Obrazek nagłówka
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Jak nieoficjalnie dowiedział się Medexpress.pl, warszawski szpital przy ul. Banacha został objęty kwarantanną. Jak przekazał nam nasz rozmówca, który chciał pozostać anonimowy, koronawirusa wykryto u żony pracownika, który po powrocie z Włoch nie odbył kwarantanny. Pozytywny wynik na COVID-19 stwierdzono także u osoby z kadry kierowniczej szpitala.

Wedle słów naszego rozmówcy, w tej chwili nie można wejść ani wyjść ze szpitala. Dyrekcja czeka na decyzję wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła dotyczące kolejnych kroków.

Natomiast rzeczniczka WUM w komunikacie poinformowała:

"U jednego z pracowników medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy ul. Banacha test na SARS- Cov-2 okazał się pozytywny. Poinformowano wszystkie odpowiedzialne służby i wdrożono odpowiednie procedury. Opracowano listę osób, które mogły pozostawać w kontakcie bezpośrednim z osobą zakażoną i listę osób kontaktowanych pośrednio. Zgodnie z zaleceniami osoby z kontaktu bezpośredniego są zobowiązane do przejścia 14-dniowej kwarantanny, a osoby z kontaktu pośredniego są zobligowane do obserwowania swojego stanu zdrowia, pomiaru temperatury ciała i nie podlegają ograniczeniom. Zgodnie z wytycznymi podjęto także decyzję o dezynfekcji obszarów, w których ostatnio przebywały osoby skontaktowane bezpośrednio. Dyrekcja UCK WUM dokłada wszelkich starań, aby funkcjonowanie szpitala zostało wznowione jak najszybciej. Powyższe działania spowodowane są troską o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i pracowników szpitala."

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także