Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Wyróżnienie dla prof. Witolda Zatońskiego

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 25 lipca 2014 11:48

Wyróżnienie dla prof. Witolda Zatońskiego - Obrazek nagłówka
FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA
Prof. Witold Zatoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji.
[caption id="attachment_22895" align="alignnone" width="620"] FOT. WOJCIECH OLKUŚNIK / AGENCJA GAZETA FOT. WOJCIECH OLKUŚNIK / AGENCJA GAZETA[/caption]

 

Prof. Witold Zatoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji. 

Prof. Witold Zatoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji. Uniwersytet w Aberdeen, założony w 1495 roku, jest jednym z najstarszych i najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Wydział Medycyny, który wchodzi w skład tego Uniwersytetu, jest uważany za najstarszy wydział nauk medycznych w angielskojęzycznym świecie.

Gratulujemy!

Dyplom z Aberdeen

Prof. Witold Zatoński (źródło: Wikipedia): w 1966 r. ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu i w latach 1967–1979 był związany z tą uczelnią. Odbył staż naukowy w Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu, pracował także w Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem WHO w Lyonie i Londyńskiej Szkole Higieny. W 1970 r. uzyskał specjalizację I stopnia a w 1974 specjalizację II stopnia z zakresu medycyny wewnętrznej. W 1974 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie chorób wewnętrznych (Akademia Medyczna we Wrocławiu). W 1978 r. uzyskał habilitację w zakresie chorób wewnętrznych (Akademia Medyczna we Wrocławiu). Tytuł Profesora medycyny uzyskał w 1989 r.

Od 1979 pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie, gdzie kieruje Zakładem Epidemiologii i Prewencji Nowotworów. Prowadzi badania nad zdrowiem mieszkańców Polski, a szczególnie nad epidemiologią zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce oraz Europie Środkowo−Wschodniej. Prowadzi również międzynarodowe projekty badawcze, m.in. HEM – Closing the gap Project www.hem.waw.pl, w latach 2004-2008 oraz od 2009 r. realizuje projekt PONS – Ustanowienie infrastruktury dla badania zdrowia populacji Polski www.projectpons.pl, współfinansowany przez Polsko-Norweski Fundusz Badań Naukowych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także