Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

ZUS poprawi system e-zwolnień

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 maja 2017 09:35

ZUS poprawi system e-zwolnień - Obrazek nagłówka
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Co się zmieni?

Mimo tego że od zeszłego roku lekarze mogą wystawiać e-zwolnienia, do ZUS wpłynęło do tej pory niecałe 600 tys. zwolnień w formie elektronicznej. ​Obowiązek wystawiania druków zwolnień w formie elektronicznej będzie istniał od połowy 2018 r. W tej chwili lekarze mogą wystawiać zwolnienia zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

Porozumienie Zielonogórskie zwracało uwagę na liczne wady systemu wystawiania e-zwolnień i sprzeciwiało się wprowadzaniu obowiązku wystawiania e-zwolnień bez uprzedniego pilotażu, a przede wszystkim bez poprawienia wad. 

Jak informuje Porozumienie Zielonogórskie, do 1 grudnia ma być gotowa nowa wersja programu do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich, uwzględniająca część uwag PZ.

- Nowe rozwiązania zmierzają m.in. w kierunku uproszczenia procesu autoryzacji - mówi wiceprezes PZ Wojciech Pacholicki. - To jeden z elementów, który nasze środowisko ostro krytykowało, bo cała procedura w aktualnej wersji jest zbyt skomplikowana i czasochłonna. Żeby system mógł działać sprawnie, musi być prosty i szybki. Przedstawiciele ZUS zapewniają, że ich informatycy nad tym właśnie pracują. Jednak ostateczną wersję poznamy dopiero w grudniu, wtedy też będziemy mogli ją ocenić.  

Źródło: Porozumienie Zielonogórskie

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także