Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

1 czerwca zmarła Jadwiga Pawłowska-Machajek

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 5 czerwca 2024 08:38

1 czerwca zmarła Jadwiga Pawłowska-Machajek - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Założycielka Fundacji Parkinsona - obecnie Fundacji Chorób Mózgu.

1 czerwca odeszła Jadwiga Pawłowska-Machajek. "Mimo swej cichości i wieloletniej walki z chorobą, poruszyła wiele serc i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Ostatnie pożegnanie odbędzie się 6 czerwca o godzinie 15 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie przy ul. Bochotnica 3, o czym informuje pogrążona w żalu rodzina Jadwigi."

Fundacja Parkinsona powstała 21 marca 2012 roku. Fundatorką była Jadwiga Pawłowska-Machajek, której życie od momentu postawienia diagnozy zostało na zawsze połączone z Parkinsonem. W początkowym okresie działalności organizacja funkcjonowała pod nazwą Fundacja na Rzecz Chorych na Parkinsona.

Miała na celu poprawę sytuacji chorych na Lubelszczyźnie. Dlatego też rozpoczęto działania propagujące wiedzę o chorobie oraz wspierające osoby chore z regionu i ich rodziny. Od tego czasu Fundacja rozszerzyła działania na skalę ogólnopolską i funkcjonuje pod krótszą, a równocześnie pojemniejszą nazwą Fundacji Chorób Mózgu. Jej misją jest wszechstronna pomoc na rzecz chorych na choroby mózgu

Redakcje "Medexpressu" i "Służby Zdrowia" składają rodzinie i bliskim wyrazy najgłębszego współczucia i wsparcia w tym trudnym czasie.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także