Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Karta EKUZ od ręki na Lotnisku Chopina

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 22 grudnia 2022 09:55

Karta EKUZ od ręki na Lotnisku Chopina - Obrazek nagłówka
fot. NFZ
Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt obsługi klientów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na miejscu można szybko i bezpłatnie otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), ułatwiającą korzystanie z opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii.

„Wyjazdy na zimowy urlop to okres wzmożonego ruchu podróżnych na Lotnisku Chopina w Warszawie. W grudniu ze stołecznego portu codziennie korzysta około 40 tys. pasażerów. W okresie ferii jest to o kilkanaście tysięcy osób więcej”, czytamy na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

W punkcie obsługi klientów NFZ, który działa na lotnisku można bezpłatnie, w ciągu kilku minut, po potwierdzeniu uprawnień, otrzymać kartę EKUZ. W punkcie można również dowiedzieć się o zasadach leczenia w państwie, do którego podróżujemy.

– Konsekwentnie dążymy do bycia jak najbliżej naszych klientów. Mamy już sieć stacjonarnych punktów obsługi w oddziałach i delegaturach NFZ. Teraz otwieramy się na nowe możliwości dotarcia do klientów, stąd powstał punkt obsługi na lotnisku w Warszawie. Dla podróżnych oznacza to m.in. możliwość wyrobienia karty EKUZ tuż przed wylotem, nawet w ostatniej chwili – podkreśla Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Punkt mieści się w hali odlotów, w górnej części, niedaleko wejścia C, przy strefie kontroli bezpieczeństwa. Jeste czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Oprac. na podst.: nfz.gov.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.