Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kongres PATIENT EMPOWERMENT 2022 - transmisja online

MedExpress Team

IKZ

Opublikowano 7 kwietnia 2022 15:14

Kongres PATIENT EMPOWERMENT 2022 - transmisja online - Obrazek nagłówka

Instytut Komunikacji Zdrowotnej zaprasza na VI Kongres Patient Empowerment. Jak co roku, podczas tego spotkania, chcemy skoncentrować uwagę decydentów, lekarzy, instytucji mających wpływ na kształt systemu ochrony zdrowia, ale także mediów na aktualne potrzeby organizacji pacjentów i wspólnie zastanowić się, co pod dwóch latach pandemii i w czasach kryzysu humanitarnego wywołanego wojną w Ukrainie oznacza PATIENT EMPOWERMENT. Czy dziś pewne definicje pozostają bez zmian, czy wręcz przeciwnie: pilnie ich potrzebują?

Będziemy rozmawiać o zdrowiu i systemie w kryzysie, standardzie leczenia vs. standardzie życia pacjenta z choroba przewlekłą, chorobach rzadkich, wyzwaniach w dziedzinie kardiologii i onkologii, ale też o emocjach w chorobie czy roli badań przesiewowych. W dyskusji głos zabiorą przede wszystkim eksperci, czyli PACJENCI.

Pierwszego i drugiego dnia odbędzie się specjalna sesja Patient eXperience. Na scenie kongresu zobaczymy liderów organizacji pacjenckich, których krótkie wystąpienia zapadną w pamięć i okażą się wstępem do długich i ważnych dyskusji. Po Kongresie wspólnie stworzymy wyjątkową broszurę, w której zawrzemy najważniejsze postulaty organizacji pacjentów i przekażemy ją Ministerstwu Zdrowia.

Po dyskusjach panelowych i lunchu zapraszamy na warsztaty, m.in. medialne „Media DO IT YOURSELF” i „Future thinking czy design thinking w strukturach organizacji pacjentów” – czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o drodze do celu.

Uczestników śledzących Kongres zdalnie gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie online dla lekarzy: Jak to powiedzieć? – O przekazywaniu trudnych diagnoz pacjentom i ich rodzinom (wtorek, 14:20–16:20).

Do zobaczenia w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie – stacjonarnie i online na patientempowerment.pl już 26 i 27 kwietnia!

Udział w wydarzeniu i warsztatach jest bezpłatny.

PROGRAM:

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

20240130_134652

By poród nie bolał...

11 czerwca 2024
iStock-1207169095
Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Jeden dawca może ocalić życie ośmiu osobom

26 stycznia 2024
plemniki
19 stycznia 2024