Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Pacjenci z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą są wykluczeni w pracy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 11 września 2017 10:28

Pacjenci z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą są wykluczeni w pracy - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych rozpoczyna nabór do projektu aktywizacji zawodowej osób z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą „THE DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy”. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Zwyczajnie Aktywni”.

Rusza projekt „THE DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy” dla osób z atopią i łuszczycą. Choroba ta głównie dotyka dzieci, co spowodowało, że organizacje i instytucje zajmujące się nią kierują swoje propozycje głównie do tej grupy wiekowej. Dorośli z AZS, których jest obecnie ok. 2 proc. społeczeństwa, mają trudności w znalezieniu miejsca, czy oferty, która pomagałaby im w radzeniu sobie z trudnościami jakie ta choroba ze sobą niesie. Mówimy o pogorszonym wyglądzie, braku wiary w siebie, depresji, wycofaniu z życia społecznego w tym utraty lub rezygnacji z wykonywanej pracy, w konsekwencji problemów finansowych, a koszty leczenia tej choroby sięgają 2 tys. miesięcznie.

PROJEKT THE DOORS – OTWIERAMY DRZWI DO NOWEJ PRACY skierowany jest do 12 osób z AZS i łuszczycą. Mogą w nim uczestniczyć osoby obecnie nie pracujące, a pragnące znaleźć pracę oraz takie, które chcą zmienić pracę. Każdy potencjalny uczestnik będzie dostawał ankietę do wypełnienia oraz odbędzie rozmowę kwalifikacyjną z Moniką Wyrzykowską i Agnieszką Bartczak.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

https://www.ptca.pl/index.php/home/projekty-specjalne/the-doors-otwieramy-drzwi-do-nowej-pracy/rejestracja-uczestnikow

Tematy

łuszczyca

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także