Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Polska petycja w sprawie bólu

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 7 lutego 2014 11:24

Polska petycja w sprawie bólu - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Problem bólu w polskich szpitalach budzi wiele emocji. Jedna z pacjentek, w związku ze swoimi doświadczeniami, złożyła do Parlamentu Europejskiego petycję, by opracować kodeks ze standardami leczenia bólu. Jaki jest los petycji?
[caption id="attachment_33902" align="alignnone" width="620"]Thinkstock/FPM Thinkstock/FPM[/caption]

Problem bólu w polskich szpitalach budzi wiele emocji. Jedna z pacjentek, w związku ze swoimi doświadczeniami, złożyła do Parlamentu Europejskiego petycję, by opracować kodeks ze standardami leczenia bólu. Jaki jest los petycji?

Przypomnijmy: Anna Kleszcz, pacjentka, która cierpiała z powodu ropnia w kręgosłupie szyjnym, w szpitalu nie otrzymała właściwej pomocy.  - Chciałabym, aby określono i wprowadzono na forum Parlamentu Europejskiego podstawowe zasady traktowania pacjentów bólowych. Myślę, że polskim lekarzom brakuje wiedzy. Ograniczenia  stosowania  opioidów u pacjentów wiążą  się m.in., niestety, z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Sama zostałam potraktowana jak narkomanka, kiedy domagałam się środków opioidowych. Sprawdzano mi ręce i nogi, czy nie mam na nich śladów po igłach – powiedziała w rozmowie z Medexpressem Anna Kleszcz.

Kilka tygodni temu otrzymała odpowiedź: „Szanowna Pani, pragnę poinformować, że Komisja petycję rozpatrzyła. Komisja Petycji uznaje petycję za dopuszczalną, jako że jej przedmiot objęty jest zakresem działalności UE zgodnie z warunkami regulaminu PE. Komisja Petycji zwróciła się do Komisji Europejskiej o wstępne zbadanie różnych aspektów przedstawionego problemu w oparciu o dostarczone przez Panią informacje. Komisja wznowi rozpatrywanie Pani petycji zaraz po uzyskaniu niezbędnych informacji. Komisja Petycji uznała ponadto, że kwestie poruszone przez Panią w petycji powinny zostać przedłożone także w komisji w Parlamencie Europejskim, której zakres uprawnień obejmuje poruszone kwestie. Wobec czego postanowiła przekazać Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo Żywności tytułem informacji. Zostanie Pani w odpowiednim czasie poinformowana o wszelkich dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie.” Podpisała się przewodnicząca Komisji Petycji.

Jej petycja 0232/2013 w sprawie walki z bólem będzie rozpatrywana na posiedzeniu Komisji Petycji w poniedziałek 10 lutego 2014 r.

Czytaj także: Euromedic nie dostanie pieniędzy za luty

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także