Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Poradnik pomoże personelowi komunikować się z rodzicami wcześniaków

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 stycznia 2023 11:45

Poradnik pomoże personelowi komunikować się z rodzicami wcześniaków - Obrazek nagłówka
Fundacja Koalicja dla wcześniaka przygotowała poradnik, który ma pomóc w komunikacji między rodzicami wcześniaków i personelem medycznym. O potrzebie stworzenia takiego poradnika mówili sami rodzice wcześniaków. Poradnik o komunikacji ma służyć budowaniu lepszych relacji i pomóc zespołom neonatologicznym w samorozwoju.

Poradnik o komunikacji ma pokazać pielęgniarkom, położnym i lekarzom, jak ważne jest ich podejście do rodziców, których dziecko właśnie walczy o życie, jak ważne są słowa i każdy gest wykonywany w ich kierunku. To, co dla personelu medycznego jest rutyną, dla rodziców jest wielką niewiadomą. Trzeba im pomóc przejść przez najcięższe chwile w ich życiu, często związane ze stratą dziecka. To oczywiście nie jest łatwe. Pielęgniarki i lekarze często sami pracują w ogromnym stresie. Braki kadrowe powodują, że pracują ciężej i dłużej niż powinni, co sprawia, że nie mają czasu na rozmowę, a pośpiech z pewnością nie sprzyja komunikacji.

Poradnik o komunikacji z rodzicami wcześniaków otrzymał pozytywną rekomendację prof. Ewy Helwich, konsultant krajowej w dziedzinie neonatologii.

– To opowieść o tym, jak kierować się empatią i znajdować najlepsze rozwiązania w czasie,
w którym dominuje niepewność, czy uda się uratować dziecko, które pojawiło się na świecie znacznie przedwcześnie. Polecam Państwu gorąco tę książeczkę, która jest efektem przemyśleń
i osobistych doświadczeń ludzi, którzy wiedzą, na jakie przeszkody we wzajemnym rozumieniu się natrafiamy w sytuacjach stresowych i krańcowo trudnych, kiedy zagrożone jest życie i zdrowie małych dzieci – mówi prof. dr hab. n. med. Ewa Helwich w słowie wstępnym do poradnika.

Poradnik można otrzymać bezpłatnie od Fundacji Koalicja dla wcześniaka, pisząc na adres: [email protected] lub poprzez wiadomości w mediach społecznościowych (FB, IG, Twitter)

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.