Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Rusza program bezpłatnych warsztatów dla osób w trakcie choroby nowotworowej i ich bliskich

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 lutego 2020 15:21

Rusza program bezpłatnych warsztatów dla osób w trakcie choroby nowotworowej i ich bliskich - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Ruch Społeczny Polskie Amazonki zaprasza do udziału w bezpłatnym programie warsztatów „Zdrowiej” dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich, którego celem jest pomoc w radzeniu sobie ze stresem i emocjami związanymi z procesem leczenia. Najbliższy cykl warsztatów realizowany w Warszawie rozpoczyna się 25 lutego.

- „W trakcie procesu leczenia możesz bardzo dużo dla siebie zrobić - odpowiednim trybem życia, pielęgnowaniem odporności psychicznej, rozwijaniem konstruktywnego, wspierającego sposobu myślenia – mówią organizatorzy programu „Zdrowej” i zapraszają na bezpłatne warsztaty, które pomagają lepiej radzić sobie ze stresem towarzyszącym chorobie.

- „To co możemy zrobić to spróbować zrobić coś dla siebie, wzmacniając działanie terapii medycznych. Możemy uczyć się metod, które pomogą stawić czoło wyzwaniom jakie niesie choroba, lepiej radzić sobie ze stresem, stworzyć własne strategie rozwiązywania pojawiających się problemów. Dlatego chcemy wspierać osoby chore onkologicznie w kształtowaniu nastawienia oraz sposobu myślenia, który będzie pomagać w zdrowieniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach. Będziemy dzielić się praktycznymi ćwiczeniami oraz wiedzą, które wzmacniają wewnętrzne zasoby w trakcie choroby” – mówi Elżbieta Kozik, prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Warsztaty będą się odbywać co wtorek od 25 lutego do 31 marca, godz.17.30-19.30 w Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces przy ul. Madalińskiego 89 lok. 1 w Warszawie (Mokotów). Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Jak wyglądają warsztaty?

Ruch Społeczny zaprasza na spotkania, podczas których poruszone zostaną tematy:

- jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach

- jak zadbać o siebie i podnieść swoją energię

- jak radzić sobie z emocjami i myślami

- jak wspierać bliskich w chorobie

Program warsztatów łączy narzędzia coachingu kryzysowego i techniki uważności (mindfulness).

Gdy potrzeba spokoju umysłu dużą pomocą może być stosowanie świeckich technik uważności (mindfulness). Poprzez trening umysłu - praktykowanie prostych technik oddechowych i wzmocnienie świadomości ciała uczymy się radzenia sobie ze stresem, emocjami i własnymi myślami. Trening uważności sprawia, że uzyskujemy dostęp do własnych wewnętrznych zasobów i zaczynamy bardziej świadomie odpowiadać na wyzwania związane z chorobą.

Coaching kryzysowy to pomaganie w poradzeniu sobie ze stresem i kryzysem, wzbogacone o wiedzę, jak działa umysł. Szczególnie pomocny jest, gdy emocje są tak silne, że przestajemy sobie z kryzysem radzić (sytuacje takie jak długotrwały stres, utrata poczucia sensu, utrata nadziei, ciężka choroba). Kiedy odważymy się zwrócić o pomoc, proces wychodzenia z kryzysu jest łagodniejszy i pozwala nam odkryć w sobie duży potencjał do dalszego rozwoju lub do zmiany albo do akceptacji tego, co nas spotkało.

W ramach programu na stronie www.ruchspoleczny.org.pl została przygotowana specjalna zakładka „Zdrowiej”, która służy jako baza online treści i narzędzi prezentowanych podczas spotkań i warsztatów, a tym samym otwiera projekt na potrzeby wszystkich chorych onkologicznie.

Więcej informacji www.ruchspoleczny.org.pl

https://www.facebook.com/events/2130108903966495/

Źródło: Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także