Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 10.10.2022

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 10 października 2022 13:52

Skrót wiadomości Medexpressu - 10.10.2022 - Obrazek nagłówka

– W pandemii spadło zaufanie do systemu ochrony zdrowia, ale w kontekście radzenia sobie z globalnym zjawiskiem, jakie nas spotkało, spadło też ogólne zaufanie do państw. Czynnikiem, który przyczynił się do spadku zaufania była m.in. kwestia szczepień i działalność w tym względzie ruchów antyszczepionkowych – powiedziała w wywiadzie dla Medexpressu dr Magdalena Władysiuk, prezes Stowarzyszenia CEESTAHC. Dziś w Krakowie rozpoczyna się sympozjum poświęcone problemowi zaufania do systemu ochrony zdrowia. Wywiad z dr Magdalena Władysiuk można przeczytać i obejrzeć na Medexpress.pl

https://tiny.pl/w7zsn

Centrum Psychiatrii dla dzieci i dorosłych zostało otwarte przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. – Po ponad dekadzie białej plamy na Podlasiu wypełniamy dziś pustkę w psychiatrii dziecięcej. Dzieci z Podlasia nie będą już musiały być leczone w województwach ościennych – powiedział podczas otwarcia minister zdrowia Adam Niedzielski. Budowa Centrum trwała trzy lata. Koszt to 40 mln złotych. Inwestycja była kluczowa dla zapewnienia opieki psychiatrycznej w województwie podlaskim. Dotychczas nie działał tam żaden ośrodek dziennej opieki psychiatrycznej. Tymczasem dziś obchodzimy Dzień Zdrowia Psychicznego.

https://tiny.pl/w7zsk

Biopsja gruczołu krokowego oraz tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny będą mogły być wykonywane ambulatoryjnie w znieczuleniu dożylnym. Takich zmian chce Ministerstwo Zdrowia. Dotychczas taka forma znieczulenia mogła być stosowana wyłącznie w warunkach hospitalizacji. Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, zgodnie z którym zakres świadczeń realizowanych w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej miałby być rozszerzony o możliwość znieczulenia dożylnego w obu wskazanych badaniach.

https://tiny.pl/w7zss

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał na licytację koszulkę, w której przyjmował szczepienie drugą dawką podtrzymującą przeciw Covid-19. Dochód z aukcji ma wesprzeć lubelskie hospicjum. „Zgodnie z publiczną deklaracją ministra, koszulka, w której szczepił się 2. dawką przypominającą przeciw COVID-19 trafi na aukcję na szczytny cel”, czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz w sobotę przekazał koszulkę Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

https://tiny.pl/w7zsv

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

w-pigulce-0911
9 listopada 2022
W-pigulce-1511
15 listopada 2022
w-pigulce-0112
1 grudnia 2022
w-pigulce-2001
20 stycznia 2023
w-pigulce-1502
15 lutego 2023
w-pigulce-0303
3 marca 2023