Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner
W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 2.11.2022 r.

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 2 listopada 2022 10:17

Skrót wiadomości Medexpressu - 2.11.2022 r. - Obrazek nagłówka

„Polska jest jednym z liderów we wprowadzaniu systemu e-zdrowia w Europie”, pisze na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Liczba wystawianych w Polsce e-skierowań wzrosła w ciągu roku o jedną trzecią. Z kolei 97 proc. recept jest już wystawianych w formie elektronicznej. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od 1 stycznia do 30 września tego roku wystawiono w Polsce 43,2 mln e-skierowań. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 32,3 mln, rok wcześniej 5 mln, a w 2019 roku 18 tys. W analizie nie były brane pod uwagę e-skierowania na szczepienie przeciw Covid-19.

https://tiny.pl/wwxsw

Pacjenci w ponad połowie polskich szpitali nie mają dostępu do sieci Wi-Fi, wynika z badania przeprowadzonego przez Biostat na zlecenie Fortinetu. W zaledwie jednej piątej szpitali dostęp do internetu jest natomiast zapewniony w każdym miejscu. Ponad połowa placówek niezapewniających dostępu do internetu nie planuje tego zmieniać. Okazuje się, że tylko w 5 proc. szpitali, w których Wi-Fi jest dostępne, pacjenci mogą korzystać z niego bez żadnych ograniczeń w każdym pomieszczeniu. W co trzeciej placówce dostęp zagwarantowany jest tylko w wybranych miejscach w budynku. Z kolei w jednej czwartej szpitali Wi-Fi dostępne jest bez limitów lub konieczności podawania hasła, ale tylko w wydzielonych pomieszczeniach. Najpopularniejszym zabezpieczeniem dostępu do sieci bezprzewodowej, obecnym w 45 proc. placówek, jest ogólnodostępne hasło.

https://tiny.pl/wwxs5

Szpital im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy jako drugi w Polsce rozpoczyna program leczenia niedosłuchów przewodzeniowych i mieszanych przy pomocy nowatorskiego aktywnego implantu kostnego. To jedno z najnowocześniejszych rozwiązań medycznych w zakresie leczenia zaburzeń słuchu. Leczenie zaburzeń słuchu tego typu implantem jest w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

https://tiny.pl/wwxsp

Polscy lekarze przeprowadzili już pierwsze operacje usunięcia zaćmy w szpitalu okulistycznym w Kiabakari w Tanzanii. Zaplanowanych jest już około dwustu zabiegów. Okuliści dla Afryki pomagają pacjentom z tamtego kontynentu już od dziesięciu lat, a misja, którą obecnie realizują, jest już trzydziestą z rzędu. Jest ona jednak wyjątkowa i przełomowa, ponieważ to pierwsza misja, podczas której odbywają się operacje. Większość pacjentów polskiego szpitala ma tam zaćmę zaawansowaną na obu oczach. Są to więc osoby niewidzące, które nie mogą samodzielnie na co dzień funkcjonować.

https://tiny.pl/wwxsv

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.