Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

22 Kongres Medycyny Rodzinnej

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 20 maja 2024 10:08

22 Kongres Medycyny Rodzinnej - Obrazek nagłówka
Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce już po raz kolejny organizuje doroczny kongres dla lekarzy rodzinnych oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. - To prawdziwe święto medycyny rodzinnej - mówi dr Michał Sutkowski i zaprasza na kongres.

Kongres Medycyny Rodzinnej to jedno z najbardziej prestiżowych i popularnych w Polsce spotkań o charakterze naukowo-szkoleniowym zaadresowany do środowiska lekarzy rodzinnych. 22. edycja kongresu odbędzie się 13-16 czerwca br. w Warszawie. Podobnie, jak w latach poprzednich, kongres odbędzie się w formie hybrydowej.

W programie zaplanowano 2 sesje plenarne, 12 sesji wykładowych, 3 sesje naukowe i 9 warsztatów. Tegoroczne tematy obejmą zagadnienia z dziedziny szczepień, chorób zakaźnych, chorób układu kostno-stawowego, opieki nad pacjentem u kresu życia w domu oraz noworodkiem urodzonym blisko terminu porodu i wiele, wiele innych.

Tematyka zagadnień 22. Kongresu Medycyny Rodzinnej odpowiada złożoności procesu opieki nad pacjentem w gabinecie lekarza rodzinnego. Podczas kongresowych sesji przedyskutowane zostaną takie aspekty, jak zakażenia i choroby zakaźne jako istotny problem w codziennej praktyce lekarza rodzinnego; łagodzenie dokuczliwych objawów u pacjenta u kresu życia w domu; szczepienia jako wyzwania dla społeczeństwa i lekarzy; bóle głowy i twarzy w praktyce lekarza rodzinnego.W zakresie tematu szczepień sporo czasu prelegenci chcą poświęcić na komunikację z pacjentem: w jaki sposób należy rozmawiać z chorym, aby przekonać do szczepień ochronnych i systematycznego pilnowania kalendarza szczepień. Specjaliści medycyny rodzinnej zdają sobie sprawę, że to na ich barkach spoczywa obalenie mitów tworzonych przez ruchy antyszczepionkowe i szerzone poprzez social media. Organizatorzy zapewniają, że wyposażą kolegów w niezbędne narzędzia komunikacyjne, aby temat szczepień przestał być tabu.

Kolejne zagadnienie godne uwagi lekarzy rodzinnych to choroby stawów i kości. Te schorzenia są w czołówce problemów zgłaszanych przez pacjentów w gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej. Uczestnicy kongresu będą mieli okazję zgłębić temat, aby zapewnić profesjonalną pomoc na początkowym etapie choroby, jak i uśmierzyć ból w zaawansowanym stadium.

Organizatorem 22 Kongresu Medycyny Rodzinnej jest Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Misją stowarzyszenia, profesjonalnego i naukowego towarzystwa lekarzy rodzinnych, jest konsekwentne działanie na rzecz budowy i  rozwoju systemu ochrony zdrowia wysokiej jakości, służącego zdrowiu, godności i dobremu samopoczuciu wszystkich ludzi. 

Kolegium wypełnia swoją misję rozwijając i reprezentując specjalność, jaką jest medycyna rodzinna; pielęgnując wysokie standardy kształcenia lekarzy rodzinnych na wszystkich etapach edukacji medycznej; wspierając rozwój badań naukowych w medycynie rodzinnej; rozpowszechniając wiedzę o medycynie rodzinnejw społeczeństwie, a także służąc wsparciem swoim członkom w rozwoju zawodowym, naukowym oraz w wykonywaniu praktyki lekarza rodzinnego.

Poprzez swoje działania Kolegium chce doprowadzić do sytuacji, w której każdy obywatel i jego rodzina znajdować się będą pod opieką kompetentnego lekarza rodzinnego.

Aktualnym prezesem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce jest dr Agnieszka Jankowska-Zduńczyk.

Rejestracja: TU

Medexpress.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także