Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

E-bookiem w koronawirusa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 czerwca 2020 15:33

E-bookiem w koronawirusa  - Obrazek nagłówka
Akcja „Studenci Medycyny dla Dzieci” to 11 medycznych bajek w formie E-booka. Inicjatywa realizowana jest w ramach działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Kiedy świat zatrzymał się na dobre, oni pracowali nad zbiorem medycznych bajek dla najmłodszych. Pomysł na E-booka narodził się na przełomie marca i kwietnia, czyli na czas rozpoczęcia się epidemii koronawirusa w Polsce.

Inicjatorem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, które zorganizowało konkurs dla studentów kierunków medycznych polegający na napisaniu bajki dot. wirusa, a w której bohaterami byłyby zwierzęta.

Celem inicjatywy było wyjaśnienie najmłodszym, dlaczego nie można wychodzić do przedszkola, czemu tak często trzeba myć ręce i po co mamy zasłaniać nos oraz usta.

- Chciałam, by ta akcja przyniosła odpowiedzi ubrane w zrozumiałą dla najmłodszych formę bajek. Mimo że były one inspirowane pandemią, to medyczne morały w nich zawarte są uniwersalne i ponadczasowe. Pisząc plan projektu, zależało mi na tym, by postaciami były zwierzęta – opowiedziała o kulisach powstawania projektu Aleksandra Błaszczyk, koordynatorka ogólnopolskiego projektu „Studenci Medycyny dla Dzieci”.

Pomysł stworzenia bajek dla najmłodszych spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Organizatorzy akcji otrzymali 180 bajek, spośród których wybrali 11 najlepszych, które później umieścili w książce.

- Celem było uwrażliwienie dzieci na otaczającą ich naturę, by wiedziały, że nawet najmniejsze stworzenie, ma swój mały świat, swoje sprawy i miejsce w przyrodzie. Zwierzęta w bajkach zaprosiły dzieci do swojego świata i pokazały, niosąc otuchę, że wszystko z czasem wróci do normy – dodała Aleksandra Błaszczyk.


Międzynarodowego Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą w Polsce organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apartyjnym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. Stanowi część International Federation of Medical Students’ Associations, które jest największą na świecie organizacją studencką, działającą na terenie 127 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1,4 mln młodych medyków na świecie.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.