Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Katarzyna Kacperczyk będzie odpowiedzialna za renegocjacje kamieni milowych z KPO

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 26 stycznia 2024 08:12

Katarzyna Kacperczyk będzie odpowiedzialna za renegocjacje kamieni milowych z KPO - Obrazek nagłówka
fot. MZ
Powołana na stanowisko wiceministra zdrowia Katarzyna Kacperczyk ma się zająć inwestycjami i Krajowym Planem Odbudowy. Jak mówi minister zdrowia Izabela Leszczyna, zadaniem nowej osoby w kierownictwie resortu będzie naprawianie skutków zaniechań poprzedniej ekipy rządzącej.

– Z KPO możemy przeznaczyć 19 mld zł na inwestycje, cyfryzację i rozwój kadr – podkreśla minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Jak dodaje Ministerstwo Zdrowia we wpisie na portalu X, ze względu na zaniechania poprzedniego rządu i opóźnienia wiele kamieni milowych z KPO trzeba będzie teraz renegocjować.

– Pracujemy nad tym w ministerstwie. Osobą odpowiedzialną za te działania będzie powołana na wiceministra zdrowia Katarzyna Kacperczyk – wskazuje Izabela Leszczyna.

Nowa wiceminister zdrowia ma doświadczenie kontaktach na arenie międzynarodowej oraz współpracy gospodarczej i inwestycyjnej. Przez wiele lat pełniła wysokie funkcje urzędnicze i dyplomatyczne w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w tym pełniła funkcje dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz podsekretarza stanu (2013-2016) odpowiedzialnego za wsparcie interesów polskiej gospodarki oraz polskich przedsiębiorstw.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.